دانستنی های فرش و تابلوفرش دستباف, وبلاگ فرش ایران

ویژگی تابلوفرش های امضا دار

ویژگی تابلوفرش های امضا دار

وجود امضا در تابلوفرش های دستباف به خریدار کلیدی برای شناخت طراح فرش را می­دهد. برای تایید اصالت هر کالا و نه تنها فرش و تابلوفرش دستباف و ماشینی بلکه تمام کالای مصرفی و حتی خوراکی نیازمند مهر و تاییدیه هستند. سازمان های مختلفی تضمین کننده این اصالت و سلامت هستند که از جمله آن ها می­توان سازمان استاندار، سازمان بهداشت و … اشاره نمود که نشان های مخصوصی از جمله سیب سلامت، ISO، نشان استاندارد و … را بر کالا ثبت می­نمایند.

تابلوفرش های دستباف به دلیل محبوبیت بالا و از طرفی ارزش اقتصادی بالا مورد هجوم کلاهبرداران و جاعلان قرار گرفت. که البته با ارتباط مستقیم فروشگاه های معتبر با اساتید بافنده تابلوفرش دستباف و صاحبان برند های فرش و تابلوفرش دستباف، این مسیر سد شد اما بسیاری افراد به دلیل ناآگاهی و عدم شناخت تابلوفرش های دستبافت اصل، طعمه این شیادان قرار گرفته و دچار ضرر های مالی بعضا بسیار زیاد می­شوند.

یکی از مشخصه های مهم در تابلوفرش ها شناخت استاد طراح و محل بافت آن ها است. استادان طراح با درج امضا بر روی تابلوفرش دستباف یا پشت تابلوفرش دستباف به صورت مستقیم یا اتصال خرج کار یا لیبل، نشان مخصوص خود را بر روی اثر ثبت می­نمایند. امضاهای یک تابلوفرش دستباف می­تواند به روش سنتی که در بالا ذکر شد باشد و هم می­توان به صورت دیجیتال با استفاده از QR کد ثبت شده در لیبل محصول یا شناسنامه آن باشد.

تابلوفرش های امضا دار تابلوفرش های دستباف اصل هستند اما در بین تابلوفرش های ماشینی شرکت ها و برند های مطرح نیز تابلوفرش امضا دار دیده می­شود. اینجا باید تفاوت امضای اثر را با مهر یا نشان مخصوص  اعلام کنیم که امضای یک کار برای شخص تعریف می­شود و تاییدیه حقیقی است حال آن که مهر برای یک مجموعه و به عنوان نماد یک تیم یا شرکت به آن کالا ثبت یا به طور کلی به تمام محصولات تولیدی آن اطلاق می­شود.

اطلاعات بیشتر   تاریخچه فرش ایران

برای تعریف ویژگی های تابلوفرش های امضادار دستباف عناوین زیر را می­توان برشمرد:

  • جنس نخ تابلوفرش های اصل از ابریشم، کرک و دیگر نخ های مرغوب و با کیفیت است.
  • شکل ظاهری تابلوفرش دستباف بسیار منظم، یک شکل و درخشنده است.
  • امضا در رو یا پشت کار ثبت شده و آسیبی به بافت تابلوفرش وارد نمی­کند.
  • گره هایی در پشت اثر دیده می­شود که به صورت نامنظم است.
  • در تابلوفرش های دستباف پرداخت به صورت یکپارچه انجام می­شود مگر در تابلوفرش های نقش برجسته که آثار عدم تقارن دیده می­شود.
  • و …

تابلوفرش ها گستره ای از طرح های مختلف را شامل می­شوند که در دسته های متفاوتی مانند دسته طبیعت، دسته حیوانات، دسته مکان های تاریخی و مذهبی، دسته گل و سبد، دسته طرح های اصیل ایرانی، دسته طرح های بین الملل و سایر ملت ها و … آثار بی نظیر و تکرار نشدنی را عرضه داشته اند. تابلوفرش های امضا دار به عنوان آثار فاخر و ارزشمند نماد تاریخ و فرهنگ غنی ایرانی شناخته می­شوند.

گالری فرش ایران مفتخر است تا تمامی محصولات خود از جمله فرش ها و تابلوفرش های دستباف را به صورت نقد و اقساط، تقدیم به هم میهنان عزیز کند. جهت دریافت مشاوره ی رایگان تلفنی و حضوری و آشنایی بیشتر با این مجموعه به صفحه ی درباره‌ ما مراجعه نمایید.

تابلوفرش های امضا دار ظرافت، اصالت، زیبایی و خلاقیت را در بستر گره ها و بافتی ظریف عرضه داشته و هنرمندان مشهور برای ایجاد ارتباط و تضمین هنر خود به یک نقطه اتصال روی می­آورند که به وسیله آن این هنر دیرین را اصالت بخشند. فرقی نمی­کند طرح ایرانی، فرهنگ ملل یا اسلامی باشد، همه این ها در پس پرده هنر والا و با ارزش ایرانی قرار می­گیرند و زمینه سال همبستگی بین هنر دوستان و هنرمندان خواهند شد.

اطلاعات بیشتر   فرش دستباف گلستان نماد فرهنگ غنی ترکمن صحرا/ افتتاح پنجمین نمایشگاه فرش دستباف

نمایش این هنر در معرض دید همگان به خوبی گواه این همبستگی است و سالانه هزاران نمایشگاه در سراسر جهان برای نمایش این هنر اصیل برگزار می­شود. نمونه های تابلوفرش امضا دار از شهرهای تبریز، اصفهان، مشهد، شیراز، هریس، کاشان، قم و دیگر شهر ها برای شرکت در این نکایشگاه ها حاضر می­شوند. این تابلوفرش ها فرهنگ و تاریخ را که پشت این هنر زیبا و بی نقص وجود دارد، به خوبی عیان می­سازد.

تمام اطلاعات بافت یا مفهوم یک تابلوفرش دستباف امضادار در شناسنامه آن درج می­شود. در تابلوفرش هایی که امضای دیجیتال دارند، QR کد در جایی درون شناسنامه و پس از عنوان کردن جنس نخ، جنس چله، نوع بافت، محل بافت، استاد بافنده، زمان بافت و … ثبت می­شود و استاد طراح تمام این اطلاعات را به همراه امضای مخصوص یا مهر مجموعه یا برند در کد مخصوص یا شناسنامه درج خواهد کرد.

با وجود این تدابیر نیز امکان کلاهبرداری در فروش نمونه های نفیس وجود دارد پس بهترین کار خرید از مکان های معتبر با مجوز است. در صورت عدم امکان خرید حضوری بسیاری از فروشگاه ها امکان خرید آنلاین را برای رفاه حال مشتریان خود مهیا نموده اند که در کمترین زمان به نمونه تابلوفرش دلخواه خود خواهند رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *