درباره ی فرش ایران ؛ گالری فرش ایران حاصل پیچ و تاب گره با دستان هنرمندان ایران زمین از باختران تا خاوران است که با تار و پود هنر درآمیخته شده و این میراث کهن را امروز ما با افتخار به دیدگان شما ارزانی داشته ایم.

درباره فرش ایران خوزستان اهواز

درباره فرش ایران خوزستان اهواز

دستان پر توان و چشمانی که به پاس داشت هنر بر نقش های ماندگار این گنجینه حرکت می‌کنند، به دیدگان شما ارزانی داشته ایم.  از تلالو شراره های خورشید تا سرخی غروب آفتاب بر زیر و روی این گستره نگاره ها را می‌تراشند.

گالری فرش ایران - بازار خرید و فروش فرش دستباف در خوزستان و اهواز

گالری فرش ایران – بازار خرید و فروش فرش دستباف در خوزستان و اهواز

جلوه هنر اصیل ایرانی، مادر هنر دست که جان مایه تاریخ پر رمز ماست، همه و همه در گره های این نگاره به یادگار نهاده شده است. خدای زیبایی ها که لطف بی کرانش را به ما مرحمت داشته، امروز ما را میراث دار این هنر قرار داده است.

گالری فرش ایران با تجربه ای بالغ بر دو دهه در کنار شماست.

برند فرش ایران در خوزستان پس از طی کردن پله های این سازه از بافندگی و پژوهش تا افتخار شاگردی استادان بزرگ و به نام این نقش ماندگاربا رج به رج این هنر زندگی کرده و نهایتا در سال یکهزار و سیصد و نود و چهار اقدام به تاسیس برند مستقل فرش ایران خوزستان نمودند.

ثروت ما امانت داری میراث کهن ایران زمین است.

فرش ایران زمین، هنر فاخر دستان ایرانی که در تار و پودش رازی نهفته است از جلوه گاه زیبایی با طرح هایی به مانند شاه عباسی، لچک ترنج، طره دار، بوته ای، درختی و یا حتی طرح های اسلامی نظیر محرابی، مسجد کبود، گنبد قابوس و … تا نقوش بته و جقه ، اسلیمی و… که در هر نقش افسانه ای در آمیخته است.

قالی و قالیچه را بر چله هنر و لطافت دار می‌­کنند تا در هر گره نشانی از عشق به این تصویر نشانده شود. هر پرده را بر لایه ای از کالبد این هزار نقش می­کشند تا از گزند چشم نا اهلان دور بماند این داستان راستان و نگارگر ها را خبر می­دهند که بنویسند از این همه ذوق و هنر که دانه به دانه به زنجیر کشیده میشود.

طره ها را یک به یک کنار هم چیده ایم تا پدیدار شود نقشی که ماندگار است. نقشی از پیکر آهوان یا گنبد دوار حتی تصویر دخترکان کوزه به دوشی که یک زندگی اصیل را روایت می­کنند. در پس این نقش ها زندگی جریان دارد که راهی به سوی آگاهی و نور به چشمان شما هدیه می­دهد.

زینت یک خانه را فرش تضمین می­کند. فرشی که در خود اصالت، زیبایی و هنر را پنهان کرده است. فرشی به بلندای تاریخ و زیبایی لاجوردی آسمان که آسمان و دریا، ماکیان و مرغان را به خانه شما می­کشاند.