اهواز (ahvaz rugs) فرش و تابلوفرش دستباف ایران فرش خوزستان + ارسال رایگان به تمامی بخش های مرکزی شهرستان اهواز(حمیدیه، الهایی، شادگان، دارخوین) خدمات خرید و فروش فرش؛ گالری فرش ایران؛ با ارائه فروش فرش و تابلو فرش های دستباف تبریز، قم، اصفهان، کاشان، مشهد و تبریز در اهواز تمامی خدمات تابلو فرش اعم از: پرو، نصب و شست و شوی فرش و تابلو فرش های ابریشمی دستباف را همراه با ارسال و نصب رایگان در شعب فرش خوزستان در اهواز به بهترین نحو ممکن پس از گذشت چند دهه ارائه داده است.

اهواز ؛ فرش و تابلوفرش دستباف ایران فرش خوزستان + ارسال رایگان

خرید فرش دستبافت ایرانی در اهواز

فرش اهواز و تابلو فرش اهواز دستباف ایران فرش خوزستان + ارسال رایگان اهواز

فرش اهواز و تابلو فرش اهواز دستباف ایران فرش خوزستان + ارسال رایگان اهواز

فرش دستبافت ایرانی نماد فرهنگ، هنر و اصالت ایرانی ست که بر چله ای نگاشته شده و به معرفی تاریخ هفت هزار ساله ما می­پردازد. برای خرید فرش دستبافت ایرانی شما مسیر سختی را در پیش نخواهید داشت. کافی است پس از انتخاب طرح و سبک مورد علاقه خود در سایت فروشگاه های معتبری مانند گالری فرش ایران، برای خرید فرش دستبافت ایرانی در اهواز به صورت آنلاین یا حضوری با خدماتی متفاوت از جمله: تبدیل عکس به تابلو فرش دستباف در اهواز اقدام بفرمایید.

فروش فرش دستبافت ایرانی در اهواز

فروش فرش دستبافت ایرانی در اهواز به سادگی یه کلیک صورت می­گیرد. فرش دستبافت ایرانی موجود در گالری فرش ایران از تمام طرح ها و سبک ها همچنین همه اقلیم های فرش بافی ست. این فروشگاه فرش دستبافت همچنین امکان بافت فرش را به صورت سفارشی با طرح استادان بزرگ این رشته نیز فراهم آورده است. کافی است برای سفارش به گالری فرش ایران در اهواز مراجعه فرمایید.

خرید فرش دستبافت تبریز در اهواز

خرید تابلو فرش دستبافت تبریز در اهواز

خرید تابلو فرش دستبافت تبریز در اهواز

فرش دستبافت تبریز Buy Tabriz handmade carpet in Ahvaz هنر نام آشنای آذربایجان که با دستان استادان به نام این رشته بافته می­ شود، از جمله هنرهایی است که در عین بالا بودن ارزش مادی آن طرفداران بسیاری دارد. افراد خواهان این سبک فرش دستبافت بسیار نگران اصل بودن کالای خریداری شده خود هستند به همین منظور خرید فرش دستبافت تبریز اصل تنها از فروشگاه های معتبر امکان پذیر می­ باشد. خرید فرش دستبافت تبریز در اهواز در گالری فرش ایران میسر شده است.

خرید فرش دستبافت تبریز دست دوم در اهواز

بسیاری از طرفداران فرش دستبافت تبریز به دنبال کارهایی با صرفه اقتصادی یا در حقیقت قیمت پایین تر هستند، برخی دیگر نیز از طرح های خاص برای تکمیل کلکسیون یا مجموعه خود استفاده می­کنند که این طرح ها در اختیار افراد دیگری قرار دارند. با توجه به دلایل گفته شده مشتریان خرید فرش دستبافت تبریز دست دوم در اهواز مانند سایر نقاط کشور کم نبوده و برای خرید آن به دنبال محل تضمین شده ای می­گردند.

گالری فرش ایران از مراکزی می­باشد که برای خریداران گرامی این امکان را فراهم آورده است.

فروش فرش دستبافت تبریز دست دوم در اهواز

فرش دستبافت تبریز یکی از پر طرفدار ترین فرش های ایرانی است که در جهان شناخته شد. این فرش به دلیل بالا بودن ارزش اقتصادی آن هم به صورت نو و هم به صورت دست دوم مورد استقبال مشتریان قرار می­گیرد. فروش فرش دستبافت تبریز دست دوم  در اهواز نیز در گالری فرش ایران انجام می­گیرد اما این موضوع صرفا به شرط تایید اصالت فرش میسر می­شود.

فروش فرش دستبافت تبریز در اهواز

فرش دستبافت تبریز صفحه ای است آینه تمام نمای هنر خطه آذربایجان و معرفی فرهنگ و تاریخ این منطقه که به تمام جهان صادر می­شود. فروش فرش دستبافت تبریز در اهواز نیز انجام می­شود. به منظور رفاه حال خریداران گرامی گالری فرش ایران با ایجاد بستر فروش آنلاین، ضمن تایید اصالت کالا و ارائه طرح های موجود در فروشگاه اینترنتی مسیر این خرید را برای ایشان هموار نموده است.

خرید تابلوفرش در اهواز

تابلوفرش ها را می­توان پلی بین دنیای دکوراسیون مدرن و دکوراسیون های سبک کلاسیک دانست. با معرفی طرح های جدید برای بافت فرش و تابلو فرش های دستبافت و ورود طیف های رنگی جدید بافندگان این هنر به سرعت با شرایط روز منطبق شدند. زیبایی و چشم نوازی این هنر ماندگار و طرح های زنده حتی به تصویر کشیدن طبیعت روح نواز دلیلی شد که تابلوفرش دستبافت وصله جان و زینت بخش خانه ایرانیان شوند و آن را به سراسر جهان صادر کنند.

از شمال تا جنوب و از غرب به شرق کشورمان تصویری یکپارچه از هنر فرش بافی کشیده شد. تابلوفرش دستبافت نیز بی چون و چرا میان این طول و عرض جغرافیایی جای گرفت تا اینکه خرید تابلوفرش در اهواز در انواع دست سازه های، تبریز بافت، اصفهان بافت، قم بافت و… به آسانی میسر شد و کیفیت این کالا را با اعتبار 15 ساله خود تضمین می­کنیم.

گالری فرش ایران واقع در شهر اهواز مسیری امن و مطمئن برای عاشقان و دوست داران خرید تابلوفرش دستبافت در اهواز معرفی نموده است که هم برای هم شهریان و هم برای هم استانی های گرامی خدماتی کاملا رایگان به همراه دارد. در حقیقت با خرید تابلو فرش در اهواز مشتریان ارجمند از خدمات شستشو در محل به صورت کاملا رایگان، نصب و پرو رایگان همچنین ارسال رایگان بهره مند خواهند شد.

قیمت تابلوفرش در اهواز

عوامل متفاوتی برای تعیین قیمت تابلوفرش های دستبافت دخیل هستند اما مهم ترین های آن را می­توان به محل بافت و شخص بافنده تعمیم داد. در ایران عزیز ما قالی بافی و بافت تابلوفرش دستبافت در چند منطقه انجام می­گیرد که این عمل تحت نظارت مستقیم استادان به نام این هنر مانند علیزاده، عرب زاده و … هستند.

شهر­هایی که تابلو فرش های بافت آن ها به دلیل دارا بودن سبک های خاص و استفاده از نخ های ابریشم در قیمت گذاری تاثیر دارند از قبیل: تبریز، اصفهان، قم، شیراز، کاشان و کرمان نیز به پارامتر های تعیین قیمت افزوده می­گردند. شیرازه ارتباط این عوامل دستبافت بودن تابلو فرش و طرح بافته شده آن است، طبیعتا با افزایش ریزه کاری های موجود در طرح قیمت آن نیز افزایش می­یابد.

مسائلی که گفته شد همه در تعیین قیمت تابلوفرش های دستبافت تاثیرگذار هستند اما تابلوفرش دستبافت طلاست و مانند طلا با گذر زمان نه تنها از قیمت آن کم نمی­شود بلکه ارزش آن بالاتر نیز می­رود. قیمت تابلوفرش در اهواز نیز با توجه به مطالب بالا تعیین می­شود و تمام طرح ها قابل سفارش از شهرها و استاد کاران گفته شده هستند. گالری فرش ایران قیمت تابلوفرش دستبافت در اهواز را با توجه به طرح دلخواه به اطلاع شما می­رساند.

فروش تابلوفرش در اهواز

تابلوفرش ها با طرح های ماندگار به جادوی چشمان تماشاگران می­پردازند. طرح هایی که به اعماق قلب بینندگان نفوذ می­کنند و می­توانند در دل دوستان یاد و خاطره شما را زنده نگه دارند. هدیه ای نفیس از باختران تا خاوران برای اهالی ذوق و هنر و معرفی میراث ایران بزرگ به جهان است. تابلوفرش دستبافت ایرانی پیشکش دیدگان هنر دوستان و یاد بودی ارزشمند برای آنان که دوستشان داریم.

فروش تابلو فرش دستباف فقط به ایران محدود نمی­شود و طرفداران زیادی نیز در سراسر دنیا دارد که به همین دلیل موجبات ظهور طرح های مدرن یا کلاسیک از دیگر فرهنگ ها را فراهم کرد، تابلوهای طرح فرانسوی یا مجالس از نمونه های تقابل فرهنگ ها در صنعت تابلوفرش است. فروش تابلو فرش دستبافت در اهواز خدمتی دیگر از گالری فرش ایران در این شهر است.

فروش تابلوفرش در اهواز و در گالری فرش ایران انجام می­گیرد و در این امر هر طرح و نقشی که مشتریان ارجمند مد نظر داشته باشند برای ایشان تهیه و تقدیم می­گردد.

شستوشو تابلوفرش در اهواز

خریداران تابلو فرش های دستبافت به دلیل حساس بودن بافت آن ترجیح می­دهند که عمل شست و شوی تابلوفرش دستبافت به وسیله متخصصان انجام شود. این کار آسیب به تابلو فرش را به حداقل می­رساند و نتایج شستوشو تابلوفرش قابل توجه خواهد بود. شست و شوی تابلوفرش های دستبافت باید کاملا با دقت انجام شود، دلیل این کار علاوه بر ظرافت بافت آن، بالا بودن ارزش اقتصادی این کالا ست که در صورت آسیب از ارزش آن کاسته می­شود.

شستوشوی تابلوفرش در اهواز در گالری فرش ایران انجام می­پذیرد. این مجموعه با تکیه بر دانش فنی و تخصصی خود در طی اقدامی شست و شوی تابلوفرش دستبافت در اهواز را کاملا رایگان و به صورت تخصصی به لیست خدمات خود برای مشتریان و خریداران گرامی افزوده است. شایان ذکر است که انجام این عملیات در محل مورد نظر خریداران ارجمند به انجام می­رسد.

نصب رایگان و پرو تابلوفرش در اهواز

حمل تابلوفرش ها با توجه به ظرافت و ارزش اقتصادی بالای آن باید با دقت هر چه تمام تر صورت گیرد، در غیر این صورت ممکن است بافت تابلوفرش یا قاب آن دچار آسیب شود. تابلو فرش ها را برای جابجایی جوری بسته بندی می­کنند که کم ترین آسیبی به آن وارد نشود. پس از حمل تابلوفرش به محل مورد نظر خریدار موضوع دیگر مطرح می­شود و آن هم نصب تابلو فرش در لوکیشنی است که مشتری معرفی می­کند.

نصب رایگان تابلو فرش در اهواز نیز خدمت دیگری ست که مجموعه های فروش تابلوفرش دستبافت مانند گالری فرش ایران می­باشد. عملیات حمل تابلوفرش و نصب تابلوفرش نیز به صورت کاملا رایگان در گالری فرش ایران انجام می­گیرد. خدمت دیگر قابل عرضه از این مجموعه پرو تابلو فرش  در اهواز با توجه به انتخاب مشتریان در محل معرفی شده ایشان است. به این صورت که، مشتریان با انتخاب چند مدل یا طرح تابلوفرش می­توانند همه ی آن طرح های انتخابی را در محل مورد نظر امتحان کنند.

در پایان نیز تابلو انتخابی خود را به گالری معرفی نموده و از خدمات گارانتی نیز بهره مند شوند.

تعویض قاب تابلوفرش در اهواز

زیبایی قاب لطفی است که درخشش تابلوفرش دست بافت را دو چندان می­کند. تراشی بر پیکره چوب های گردو و راش و … که حافظ و یاری دهنده این صور خیال انگیز دستبافت است. طرح های منبت کاری شده، تراش خورده و صیقل شده برای طرح های بی تکرار تابلوفرش های دستبافت ایرانی انتخاب می­شوند.

یکی از درخواست های مکرر مشتریان تغییر یا تعویض قاب تابلو فرش خریداری شده است. این امر یا به دلیل همخوانی نداشتن با سایر لوازم خانه و یا به دلیل عدم رضایت از طرح قاب، درخواست می­شود. امکان تعویض قاب تابلو فرش ها به هر دلیلی برای مشتریان ارجمند در گالری فرش ایران فراهم شده است.  تعویض قاب تابلوفرش در اهواز نیز در گالری فرش ایران برای رفاه حال مشتریان به انجام می­رسد.

خرید فرش دستبافت قم در اهواز

خرید فرش دستبافت قم در اهواز

خرید فرش دستبافت قم در اهواز

فرش های دستبافت قم را عموما با نام فرش دستبافت ابریشم قم می­شناسند، زیرا در بافت این مدل فرش در اکثر مدل ها و طرح ها از ابریشم با درصد خلوص بالا استفاده می­شود. بیشتر طرح های فرش دستبافت قم در محور داستان های تاریخی، مشاهیر و بزرگان می­چرخد و برای سلیقه های خاص جذابیت دارد. خرید فرش دستبافت قم در اهواز نیز امکان پذیر می­باشد، گالری فرش ایران این امکان را برای شما به ارمغان آورده است.

فروش فرش دستبافت قم در اهواز

فرش دستبافت قم نیز یکی از فرش های گران قیمت و البته پر طرفدار در بین عاشقان و علاقه مند به فرش ها و هنر های دستی است. این فرش به دلیل ظرافت و استفاده از ابریشم با خلوص بالا در بافت آن در شمار فرش های گران قیمت قرار می­گیرد. فروش فرش دستبافت قم در اهواز برای علاقه مندان از طریق گالری فرش ایران انجام می­پذیرد.

خرید فرش دستبافت کاشان در اهواز

فرش دستبافت کاشان در پشت نام های فرش ماشینی پنهان شده است اما هنری است غیر قابل انکار از دیار هنر و سازه های ناب در بخش مرکزی ایران که شهرتی جهانی دارد. طرح های فرش دستبافت کاشان برگرفته از معماری خاص شهری آن بوده و روایتگر قدمت فرش بافی در این دیار است. خرید فرش دستبافت کاشان در اهواز امری غیر ممکن نیست و گالری فرش ایران این مهم را برآورده کرده است.

فروش فرش دستبافت کاشان در اهواز

فرش دستبافت کاشان نیمه ی زیبای فرش بافی و هنر بافندگی در کاشان است. فرش هنری است که همگان در کاشان به چشم هنر بر آمده از جان می­شناسندش. این هنر با زندگی این مردم درآمیخته شده و جزئی جدا ناپذیر از صنعت این شهر به شمار می­رود. فروش فرش دستبافت کاشان در اهواز در مجموعه گالری فرش ایران انجام می­شود، کافی ست به دفتر مجموعه یا سایت فروشگاه آن مراجعه فرمایید.

خرید فرش دستبافت قشقایی در اهواز

ایل قشقایی زادگاه هنری است فاخر، بی مثال و تکرار نشدنی به نام فرش دستبافت قشقایی شیراز، این فرش نمونه ای از خلاقیت بالای ایل نشینان قشقایی است. طرح های فرش دستبافت قشقایی در گذشته صرفا بر اساس خلاقیت های ذهنی زنان ایل و دیدگاه آنان از طبیعت بود، پس از آن تا امروز با حفظ این سبک هیچ دو فرشی از فرش دستبافت قشقایی به هم شبیه نیستند. خرید فرش دستبافت قشقایی در اهواز در گالری فرش ایران انجام می­شود.

فروش فرش دستبافت قشقایی در اهواز

فروش فرش دستبافت قشقایی در اهواز نیز در گالری فرش ایران صورت می­گیرد. فرش دستبافت قشقایی شیراز معرف هنر زیبایی دست استادان بزرگ فرش فارس است که تنها به این منطقه محدود نشد و در استان های همجوار مانند کهگلویه و بویر احمد نیز گسترش یافت. هنرمندان این هنر از نقشه برای بافت بهره نمی­برند پس هر فرش نقشی منحصر به فرد دارد.

خرید فرش دستبافت اصفهان در اهواز

گنجینه هنر پارسی را در هنر نصف جهان ببینید. فرشی از صفویه تا به امروز که حکایتی منحصر به فرد از نقش های ایرانی اصیل را بازگو می­کند. طرفداران بی شمار فرش دستبافت اصفهان به دنبال نقوش و طرحوارههای بی نظیری درآمیخته با معماری آن اقلیم هستند. برای خرید فرش دستبافت اصفهان در اهواز نگران تضمین اصالت آن نباشید، گالری فرش ایران نوید خریدی امن و مطمئن را به خریداران ارجمند می­دهد.

خرید فرش دستبافت مشهد در اهواز

فرش دستبافت مشهد نیز یکی از نمونه های اصیل و قدیمی ست که در ایران و جهان شناخته شده است. فرش دستبافت مشهد همانند فرش دستبافت کاشان در پس فرش های ماشینی پنهان شد اما جایگاه خود را در اعتلای فرهنگ خراسان حفظ نمود. از بهترین نمونه های سجاده یا فرش نماز می­توان به فرش مشهد اشاره کرد. خرید فرش دستبافت مشهد در اهواز را از گالری فرش ایران به صورت حضوری و آنلاین به راحتی انجام دهید.

فروش فرش دستبافت مشهد در اهواز

فرش مشهد را تابلویی می­دانند که بیانگر بافته های فرش خراسانی است و تمام قد ایستاده تا این هنر تکرار نشدنی را برای جهانیان به نمایش بگذارد. تلفیقی از آیین مذهبی مسلمانان با وجود ستاره هشتم در خراسان و هنر اصیل ایرانی به فرش های بافت این منطقه تصویری تازه بخشید. فروش فرش دستبافت مشهد در اهواز را از گالری فرش ایران بخواهید.

خرید فرش دستبافت هریس در اهواز

هرچند که زادگاه فرش هریس در هریس آذربایجان است اما به دلیل یافتن جایگاه خود در بالاترین سطوح و رتبه بندی های فرش عموما نام این فرش دستبافت را از فرش تبریز جدا می­دانند. فرش دستبافت هریس منظومه ای از طرح های روز و سنتی دارد که طرفداران بسیاری را دربین عاشقان این هنر پیدا کرده است. خرید فرش دستبافت هریس در اهواز تنها با یک تماس یا از طریق سایت گالری فرش ایران در اهواز امکان پذیر است.

فروش فرش دستبافت هریس در اهواز

فرش دستبافت هریس افتخاری دیگر برای هنر فرش بافی آذربایجان و به پا دارنده مضاعف نام این اقلیم است. طرح ونقشی خاص و منحصر به فرد که نامی نو را در فرش دستبافت بر سر زبان ها انداخت. فروش فرش دستبافت هریس در اهواز در گالری فرش ایران انجام می­گیرد و مشتریان گرامی می­توانند از راه های ارتباطی نسبت به خرید آن اقدام کنند.

فروش فرش دستبافت اصفهان در اهواز

فرش دستبافت اصفهان نگین فرش بافی ایران را در عهد صفویه به جهان معرفی می­کند. فرش هایی که بیانگر زیباترین طرح های موجود در معماری، سازه، فرهنگ، خطاطی، نقاشی و… هستند و انعکاس این هنر ها در جهان تلقی می­شوند. فروش فرش دستبافت اصفهان در اهواز را از گالری فرش ایران بخواهید. بهترین طرح و نقش ها در گالری فرش ایران موجود است.

با توجه به تبلیغات گسترده ای که شهر فرش انجام می دهد، افراد زیادی در شهر خود بدون اطلاع از فرش ایران با زمینه تخصصی فرش های دستباف و تابلو فرش های ایرانی و اروپایی به دنبال شهر فرش هستند. برای مثال مردم شهر فرش اهواز را جستجو می کنند. اما باید توجه کنید که چرا شهر فرش معروف شد و آیا کسانی که از شهر فرش خرید کردند از خرید خود راضی بودند یا اینکه شرایط خرید از شهر فرش به صرفه و خوب بود؟ به سایت گالری فرش ایران برای پاسخ به این سوال و اطلاعات ویژه به ما میرسند.

فروش فرش در ایران فرش به دو صورت نقدی و اقساطی است که با مراجعه به فرش ایران امکان پذیر است. قیمت نقدی شهر فرش تفاوتی با قیمت سایر مجموعه ها ندارد و به شما توصیه می کنیم قیمت و کیفیت فرش های دستباف را با هم مقایسه و سپس خرید کنید. شرایط اقساط به این صورت است که می توانید تا 100 میلیون تومان اقساط بخرید، نیمی از پول را باید پرداخت کنید. از فرش های عرضه شده در فرش ایران می توان به خرید فرش دستباف و تابلو فرش دستباف پرداخت.

بسیاری از فروشگاه های اینترنتی مانند هایپر فرش تا سقف 50 میلیون تومان بدون بهره محدودیت خرید دارند. مهم است که هنگام خرید فرش به دنبال انواع فرش باشید، اما با کمی مقایسه می توانید تفاوت فرش را درک کنید. در هایپر فرش به راحتی می توانید هر نوع محصولی را با 10 درصد تخفیف خریداری کنید. این خرید 15 میلیونی بسیار ناچیز است زیرا فرش کالای ارزشمندی است و در صورت نیاز به خرید دو عدد فرش چقدر باقی می ماند؟

همانطور که در بالا ذکر شد سقف کارمزد فرش از بسیاری از فروشگاه های آنلاین و فیزیکی کمتر است. پیشنهاد ما به شما این است که از فروشگاه هایی خرید کنید که انتخاب گسترده ای دارند یا شرایط بازپرداخت آنها به گونه ای است که بتوانید بیشترین مبلغ را خریداری کنید و شرایط اقساطی بدون سود و سود اقساطی باشد.

بسیاری از کاربران گاهی برای اطمینان از دنیای مجازی خواستار تماس ویدیویی هستند و بسیاری از فروشندگان با این امر مخالف هستند. اما شما می توانید فرش دستباف خود را در فرش خوزستان و در سایت فرش ایران در اهواز تهیه کنید و از کارشناسان گالری فرش ایران درخواست تماس تصویری کنید. برای ارسال فرش می توانید مراحل را دنبال کنید.

از آنجایی که فرش ایران در حال حاضر یکی از بازارهای انحصاری بازار فرش دستباف در اهواز می باشد، می توانید با اطمینان خاطر فرش و تابلو فرش دستباف خود را انتخاب و خریداری کنید و با کمک کارشناسان ما به نشان کیفیت برسید تا به خرید خود برسید.

برخی از مورخان قدیم تاریخ ساخت اهواز را مربوط به آغاز دوره ساسانی و فعالیت های بنیانگذار این سلسله «اردشیر بابکان» می دانند و برخی دیگر آن را یکی از شهرهای دوره ایلام می دانند. . فقط اردشیر بازسازی شد. برخی از مورخان متأخر اشاره کرده اند که اهواز در قدیم (اوکین) نامیده می شده است و برخی دیگر معتقدند که اوکی و اوکیان واژه های یونانی (اوج) و (هوز) هستند و اوکیان یا خوزی ها ساکنان آن منطقه بوده اند. خوزستان و این شهر در دوره ایلامی (Tareyana) نامیده می شد. (آگی) نام یونانی این شهر است، زیرا این شهر در طول تاریخ اهواز نام های زیادی داشته است. شهرام، شهرستان ایارم هرمزردشایر، خزامسیر، هرمشیر، همشیر، خجستان وجار، اهواز، سوق الاهواز، هزالیه، ناصریه و… یکی از نام هایی است که به او داده اند.
حمزه اصفهانی درباره اهواز می نویسد: «هرمز اردشیر نام دو شهر است، زیرا اردشیر هر کدام را نامی می خواند که نام خود را با نام خدا ترکیب می کرد». سپس اعیان و بزرگان را در جایی قرار دادند و تجار و بازرگانان را در جایی دیگر. از این رو شهر بازاریان را حجستان و آجار نامیدند و اعراب آن را به عربی ترجمه کردند و سوق اهواز نامیدند و نام شهر دیگری را که در سر راه بود، پس از فتح اعراب بر خوزستان، حرمشیر عربی نامیدند. شهر بازاریان ویران شد و سرزمین بازاریان در امان ماند. یاقوت حموی می گوید اهواز جمع «حوض» است و در اصل «حوز» بوده است. بر اساس اطلاعات و آثار به جا مانده، شهر اهواز در قرن اول اسلامي با حدود پنجاه خانوار از بزرگ ترين و آبادترين شهرهاي خوزستان بوده است، چنان كه در كتب حمداني در قرن سوم هجري ديده مي شود. هزار نفر زندگی کردند. این شهر.
شهر اهواز توسط رودخانه ای به نام (شهجرد) که در بالای سد اهواز از کارون جدا می شود به دو ناحیه تقسیم می شود و بر روی آن پلی به نام (پل حنوان) ساخته شده است که این دو قسمت را به هم متصل می کند. ربع که بین نهر و نهر مذکور بود (جزیره) و ربع دوم به نام (مدینه) در شرق نهر قرار داشت. قسمت مدینه بزرگتر از قسمت جزیره بود و بازارهای بزرگی داشت و مسجد جامع شهر نیز در این قسمت قرار داشت.
علیرغم رونق و شکوه بسیاری از نقاط این شهر، به دلیل درگیری های فراوانی که از قرن سوم تا پنجم میلادی در خوزستان رخ داد و به دلیل اینکه مرکز حوادث متعددی چون حملات زنگ ها بوده است. ، سافاری ها، دیلمیان ها و دیگران. و این درگیری ها باعث ناامنی شد و به دنبال آن یورش های مکرر شهر به مدت حدود هشتصد سال از مرکز استان دور شد و این رونق و مرکز به شهر سوزانا منتقل شد. در واقع شکستن آب اهواز، زلزله‌ها و بیماری‌های فراوانی مانند وبا و طاعون که بارها باعث مهاجرت مردم اهواز شده بود، در این ویرانی مفید بود. بر اساس برخی روایات تاریخی، اگرچه تا قرن پنجم میلادی، هفتاد و هفت شهر خوزستان در اختیار اهواز، پایتخت این ایالت بود، اما به تدریج از آن زمان به بعد، این شهر به روستایی کوچک تبدیل شد و این وضعیت همچنان باقی ماند. تا سال 1303

مساحت: حدود 7925 کیلومتر مربع

جمعیت کلانشهر اهواز: ۱٬۴۲۵٬۸۹۱ نفر

جمعیت شهر اهواز: 1,081,826 نفر

مکان: بین 49 درجه و 11 دقیقه طول شرقی تا 31 درجه و 50 دقیقه عرض شمالی

آب و هوا: بر اساس طبقه بندی دامارتن. این امر به دو نوع میانگین بارندگی و دمای متوسط ​​بستگی دارد.اهواز در دسته اقلیم خشک قرار دارد. ذکر این نکته ضروری است که در مناطقی که میزان بارندگی سالانه کمتر از 250 میلی متر باشد و یا میزان تبخیر و تبخیر بیشتر از میزان بارندگی باشد از شرایط خشک استفاده می شود.

بررسی عوامل دما: بر اساس گزارش ایستگاه هواشناسی اهواز، تیر و مرداد با میانگین دمای 38.6 درجه سانتیگراد گرمترین ماههای سال هستند، در حالی که ژانویه و فوریه با میانگین دمای 38.6 درجه سانتیگراد سردترین ماههای سال هستند. 12.4) درجه سانتیگراد. طی 50 سال گذشته حداقل و حداکثر دمای شهر اهواز به ترتیب (7- و (54) درجه سانتیگراد و میانگین دمای شهر در این مدت 25 درجه سانتیگراد بوده است.
میانگین دما: (48) درجه در تابستان و (4) درجه در زمستان

میزان بارندگی: میانگین بارندگی سالانه اهواز (213 میلی متر) است و بیشترین بارندگی در دی ماه (11 ژانویه 11 بهمن) رخ می دهد. ارتفاع از سطح دریا: 12 متر.

فاصله از تهران: فاصله زمینی 88 کیلومتر و فاصله هوایی 551 کیلومتر

شهرستان اهواز مرکز سیاسی، اداری و تجاری استان خوزستان است و بر اساس تقسیم بندی اخیر کشور، 5 شهر به نام های اهواز، ملاثانی، شیبان، ویس و حمیدیه، 3 شهر با نام های میانی، باوی و حمیدیه، 12 روستا وجود دارد. با 439 نفر دهکده.

شهر اهواز از شمال با شهرستان‌های دزفول و شوشتر، از شرق به رامهرمز و شوشتر، از غرب با دشت آزادگان، از جنوب با ماهشهر بندر و با شهرستان‌های شادگان و خرمشهر همسایه است.

موقعیت توپوگرافی: بخش شمالی و مرکزی شهر دارای دشتی هموار و نسبتاً حاصلخیز است. در ضلع شرقی و غربی شهر تپه‌های شنی به موازات رشته‌کوه‌های زاگرس جنوبی و از شمال غربی به جنوب شرقی امتداد دارند. در قسمت جنوب و جنوب شرقی شهر، دشت مارنی خشک و دارای منابع عظیم نفت و گاز است.

ساختار جمعیتی: ساختار جمعیتی شهر اهواز از اقوام مختلفی مانند عرب، بختیاری، بهبهانی، دسفولی، رامهرمسی و شوشتری تشکیل شده است.
دشت پهناور خوزستان دارای ویژگی های طبیعی بسیاری برای کاشت انواع درختان و گیاهان زینتی و میوه است. اگرچه عبور رودخانه کارونا از میان شهرهای استان، وجود آب فراوان و خاک حاصلخیز امکان کشت بسیاری از گونه های گیاهی را فراهم کرده است، اما شرایط اقلیمی گرم و خشک و بارندگی سالانه 230 میلی متری و شوری و قلیایی بودن آن. خاک در برخی مناطق یک محدودیت است. مهمترین محصولات گیاهی با ارزش اقتصادی در خوزستان عبارتند از: گل و گیاهان زینتی، خرما، مرکبات، زیتون و قارچ خوراکی. اکالیپتوس، کهور، برهان، اقاقیا، انجیر معبد، کنار، نخل (150 گونه)، شمشاد اهواز، شاه پسند، شیشه نمکی، گل رز، گل کاغذی، محبوبه شب، ناترک، مرد و کنوکارپوس و سایر گونه های درختی و درختچه های زینتی. در خوزستان به وفور کشت می شود.

چگونه به اهواز برویم؟

دسترسی به اهواز از طریق فرودگاه شهر امکان پذیر است و روزانه چندین پرواز از تهران به اهواز انجام می شود.

اهواز به دلیل موقعیت خاص خود دسترسی جاده ای خوبی دارد و دسترسی به اهواز از طریق بزرگراه های متعدد از شوشتر، ماهشهر و آبادان امکان پذیر است.

بلیط اتوبوس اهواز را می توانید از ایستگاه های اتوبوس تهران یا شهرهای بزرگ کشور تهیه کنید.

راه آهن تهران-اهواز یکی از پرترددترین مسیرهای قطار کشور است. و روزانه بیش از 10 قطار در این مسیر تردد می کنند.

شهر اهواز مرکز استان خوزستان و یکی از بزرگترین شهرهای ایران است. این شهر در بخش مرکزی شهر اهواز و در دشت خوزستان واقع شده و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۸ متر است.
اهواز با 20000 هکتار وسعت، چهارمین شهر بزرگ ایران پس از تهران، مشهد و تبریز است. بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۴، جمعیت آن ۱٬۰۵۹٬۴۶۱ نفر بود که اهواز را به هفتمین شهر پرجمعیت ایران تبدیل کرد.
کارون پرآب ترین رودخانه ایران از کوه های بختیاری سرچشمه می گیرد و وارد اهواز می شود و شهر را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می کند و جلوه زیبایی به شهر می بخشد.
وجود کارخانجات بزرگ صنعتی، ساختار مدیریتی و صنعتی شرکت مناطق نفت خیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران، اهواز را به یکی از مهم ترین مراکز صنعتی ایران تبدیل کرده است که منجر به کوچ تعداد زیادی از مهاجران شده است. اهواز مهاجرت کرد
شهرهای اطراف اهواز عبارتند از: مسجد سلیمان، دژفول، اندیمشک و شوشتر و شوش، رامهرمز، هفتکل، ایجه در شمال، باغ ملک، بهبهان، ماهشهر، شادگان و خرمشهر در جنوب و سوسنگرد، هوجه در جنوب. و بوستون در غرب. .
اهواز از سال 1355 اولین شهر خوزستان از نظر جمعیت بوده است و پیش از آن عبادان این مقام را در خوزستان داشت.
اهواز امروزی محور ترانزیتی بسیار مهمی است که سایر نقاط کشور را از طریق مسیرهای زمینی، ریلی و هوایی به بنادر مهم آبادان، خرمشهر، بندر امام خمینی و ماهشهر متصل می کند. این شهر علاوه بر بازارچه های مرزی شلمچه و چزابه در حوالی اهواز، تحت تاثیر مستقیم تردد کالا و مسافر و گردشگران و زائران ایرانی و عراقی قرار دارد.

آدرس خرید و قیمت فرش در اهواز: اهواز، کیان پارس، خیابان 2 شرقی، گالری فرش ایران

پروژه های مرتبط