صادرات فرش دستباف ⚡️ صادرات تابلو فرش دستباف ابریشم تبریز

اصولا صادرات یکی از راه های ارتباط بین ملل مختلف است که از زمان آفرینش انسان با او همراه بوده است. کشور ما ایران با توجه به شهرت به سرزمین چند اقلیم موار مختلفی که در جهان همتا ندارند را در لیست کالای صادراتی خود قرار داده است. صادرات یک کالا ورود ارز به کشور را به همراه دارد و به حرکت چرخ اقتصاد کشور کمک به سزایی می­کند. مواد غذایی، صنایع دستی، خشکبار، نفت و … از جمله مواردی است که کشور ما صادرات آن مشغول است.

صادرات تابلو فرش دستباف ایران “carpet export” در فرش ایران گالری دستباف در جهان

در بین کالاهای صادراتی چند کالا در جهان به نام ایران ثبت شده و بیشترین سهم در لیست کالای خارج شده از کشور را دارند. زعفران، پسته، فرش، نفت خام و گاز از مهم ترین کالاهای صادراتی در این لیست هستند. فرش و تابلوفرش دستباف ایرانی که نمونه های عتیقه آن در موزه های بزرگ لندن، پاریس و … در معرض دید همگان گذارده شده، از پر طرفدارترین کالای غیر اساسی در زمینه صادرات به سایر کشورهای جهان به شمار می­روند.

بسیاری از شرکت ها علاقه مندند که دامنه فعالیت خود را گسترش داده و با سایر کشور ها تبادلات تجاری داشته باشند. صادرات این مسیر را برای این شرکت ها همراه می­کند و البته ایجاد نمایندگی برای گروه های تولیدی نیز به همین اندازه می­تواند مهم و ارزشمند باشد. اما برای شروع مسیر صادرات از کجا باید شروع کنیم؟ برای انجام این عمل چند مرحله زیر بسیاز حائز اهمیت هستند:

  1. گرفتن مجوز و پروانه ثبت شرکت
  2. عضویت در اتاق بازرگانی
  3. گرفتن کارت بازرگانی
  4. گرفتن شماره تعرفه

قوانین صادرات بسیار گسترده هستند و شما در این راه باید قوانین تجارت بین الملل را مد نظر قرار دهید. لازم به ذکر است که تنها کالایی در لیست صادرات قرار می­گیرند که از نظر استاندارد های جهانی یا استانداردهای کشور مقصد تایید شده باشند در غیر این صورت نه از کشور مبدا اجازه خروج دارند و نه در کشور مقصد پذیرفته خواهند شد. پیش از صادرات همچنین باید لیست کشورهایی که مجوز تبادلات تجاری با کشور مبدا را دارند، بررسی شود.