شرایط و روش های ارسال فرش دستباف

گاهی اوقات مسیر ما به سمت خرید آنلاین و اینترنتی پیش می­رود یا پس از خرید کالایی امکان حمل آن به همراه خود میسر نیست حتی ممکن است به خرید وسیله ای به صورت تلفنی مجبور شوید( مانند خرید قطعات یک دستگاه از نمایندگی های فروش)، همه این ها مستلزم استفاده از انواع روش های ارسال است که شما باید متناسب با زمان، حجم بسته ارسالی، مبدا و مقصد دریافت و ارسال بسته پستی از آن استفاده نمایید.

روش های سنتی و مدرن که پیش تر از آن ها استفاده می­شد و تا امروز نیز استفاده آن ها پا برجاست را می­توان به شرح زیر دانست:

 • استفاده از چاپارخانه ها در زمان های دور
 • ارسال به همراه کاروان های اسب و اشتر
 • ارسال به وسیله اتومبیل های بین شهری که تا امروز نیز ادامه دارد
 • ارسال به وسیله سیستم های حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و هواپیما که تا امروز ادامه دارد
 • ارسال به وسیله انواع پست

انواع پست

امروزه اداره پست در کشور ما روش های بی­شماری را برای حمل و ارسال بسته های پستی در لیست فعالیت های خود وارد نموده است که البته دفاتر پستی در این روش ها با محدودیت هایی همانند وزن، ارزش اقتصادی بالا و … روبرو هستند که در هنگام دریافت بسته پستی متقاضی را از آن آگاه می­سازند. اما متداول ترین روش های پستی به شرح زیر است:

 • پست عادی: در روش پست عادی مرسولات از طریق صندوق های پستی جمع آوری و توزیع می­شوند که از قدیمی ترین روش های ارسال بسته های پستی به شمار می­روند. امروزه در برخی نقاط جهان برای ارسال نامه ها یا مطبوعات کاغذی از آن استفاده می­شود.
 • پست پیشتاز: پست پیشتاز سریع ترین راه ارسال کالاست که در فاصله 24ساعت تا 48 ساعت( روز کاری) بسته مورد نظر را به مقصد می­رساند.
 • پست سفارشی: یکی از امن ترین و سریع ترین روش های ارسال مرسولات پستی، پست سفارشی است.
 • پست اکسپرس: در این روش پستی با پرداخت هزینه اضافی بسته در اولویت و با تقدم نسبت به سایر بسته ها ارسال خواهد شد.
 • پست دو قبضه: این روش برای بسته های حساس و با هزینه بالاتر نسبت به سایر روش ها انجام می­گیرد.
 • شرکت تیپاکس: شرکت تیپاکس با خدمات ارسال و دریافت مرسولات در دفاتر خود در سراسر کشور روند ارسال بسته های پستی را تا حدود زیادی کوتاه و به آن سرعت بخشیده است.
 • پست یافته: این روش پستی برای مدارک و اسناد گم شده و بازگرداندن آن به صاحبان ایجاد شده است. به این منظور شخص متقاضی با مراجه به اداره پست و پر کردن فرم مربوطه درخواست ارسال مدارک در صورت یافت شدن را بدهد.

بیمه مرسولات

کالا یا بسته ارسالی مسیر های متعددی را طی می­کند تا به مقصد برسد. در این حین ممکن است این بسته دچار مشکلی از جمله پارگی و آسیب به بسته بندی و … شود. برای حل این بیمه مرسولات در هر نوع ارسالی زیر نظر اداره پست یا با روش های سنتی، مشمول بیمه خواهد شد. مبلغ بیمه ای که برای این بسته ها تعیین می­شود با توجه به ارزش اقتصادی آن مشخص خواهد شد و در صورت آسیب مرسوله بخشی از هزینه آن با توجه به آسیب وارده جبران خواهد شد.

در اداره پست تمام مرسولات پستی بیمه خواهند شد و در برخی موارد امکان ارسال بسته با ارزش اقتصادی بالا( مانند طلا و جواهرات، پول نقد و …) در برخی شهر ها وجود ندارد یا به سختی صورت می­پذیرد.

پرداخت وجه پیش از ارسال

در هنگام خرید اینترنتی بسیاری از فروشگاه ها تمام مبلغ قابل پرداخت را پیش از ارسال کالا درخواست می­کنند و همین مسئله بحث کلاهبرداری های اینترنتی را افزایش داد. پس لازم از پیش پرداخت وجه از صحت سایت و فروشگاه اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به خرید نمایید. در خرید حضوری فروشنده مبلغ کامل کالای فروخته شده را در فروش نقدی دریافت می­کند و در صورت فروش اقساطی مبلغ پیش پرداخت یا ضمانت خرید را دریافت می­کند.

در برخی خرید های اینترنتی نیز امکان خرید اقساطی کالا وجود دارد که در آن صورت نیز با ارسال مدارک و مستندات همچنین مبلغ پیش پرداخت کالا از طرف فروشنده برای خریدار ارسال خواهد شد. در هر نوع خریدی پس از پرداخت مبلغ کالا فروشنده موظف به ارائه رسید یا فاکتور فروش و در مواقعی که بنا باشد فروشنده کالا را برای خریدار ارسال کند ملزم به ارسال کد پیگیری پستی یا دیگر اطلاعات مربوط به سیستم ارسال است.

کد رهگیری بسته پستی و رسید خرید

کد رهگیری پستی یا کد پیگیری پستی یکی از آیتم های مهم در هنگام ارسال مرسولات پستی است که به وسیله آن فرستنده و گیرنده از مسیر بسته پستی، زمان رسیدن بسته پستی، ایجاد مشکل یا مانع در مسیر ارسال، بازگشت یا مرجوعی بسته و … مطلع شده و در صورت در دسترس نبودن این کد امکان تحویل کالا در برخی موارد میسر نخواهد شد. فروشنده به عنوان فرستنده موظف است پس از ارسال کالا این کد را در اختیار خریدار قرار دهد تا در صورت مفقودی بسته امکان پیگیری آن باشد.

یکی از موارد مهم که یک خریدار باید به آن توجه داشته باشد رسید یا فاکتور خرید است که در صورت در دسترس نبودن آن هیچ ادعایی از طرف خریدار قابل قبول نیست و در صورت بروز مشکل پیگیری قضایی با رسید پرداخت صورت خواهد گرفت یا فروشنده در صورت الزام به تعویض یا پس گرفتن کالا می­تواند از این اقدام سر باز زند.

پرداخت درب منزل

پرداخت درب منزل یکی از خدماتی است که فروشندگان به منظور جلب رضایت مشتریان و دادن اطمینان و تضمین به ایشان ارائه می­دهند. در این صورت خریدار با اطمینان خاطر اقدام به خرید کرده و تا رسیدن کالا به دست او مبلغی بین خریدار و فروشنده مبادله نخواهد شد.

شرایط و روش های ارسال گالری فرش ایران

گالری فرش ایران واقع در شهر اهواز خدمات ارسال فرش و تابلوفرش دستباف را مهیا نموده و کالای خریداری شده را برای مشتریان ارجمند در کوتاه ترین زمان ممکن ارسال می­نماید. این فروشگاه همچنین خدمات ارسال کالای خود را در اهواز به صورت کاملا رایگان برای عزیزان خریدار فراهم نموده است.