روش های تست و مرجوعی فرش دستباف

یکی از مواردی که در هنگام خرید کالا خصوصا اقلام گران بها یا وسایلی که در دکوراسیون مورد استفاده قرار می­گیرند، تمایل به تست پیش پرداخت مبلغ ارزش کالاست. همانگونه که بسیاری از ما با تستر های غذا در فروشگاه ها یا رستوران ها مواجه شده ایم، ابزار و کالای مصرفی یا تزئینی نیز قابلیت تست پیش از خرید را دارند. بسیاری از فروشگاه ها این امکان را برای مشتریان خود مهیا نموده اند.

در مقابل نیز ممکن است مشتری پس از خرید به دلایلی از جمله وجود مشکل در کالا( شکستگی، زدگی، پارگی، سوخته بودن کالای برقی و… )، عدم تطابق با سایر ست های دکوراسیون و … از خرید خود رایت کامل را نداشته و تصمیم به مرجوع کردن کالای خریداری شده داشته باشد. مرجوع کردن کالا در صورتی که مشتری آسیبی به کالا وارد نساخته باشد امکان پذیر است( این مورد طبق نظر فروشنده و فروشگاه میسر می­شود و اجباری در اجرای آن نیست.).

به غیر از محصولات غذایی و بهداشتی ممنوعیت قضایی برای مرجوع کردن سایر کالا و ما یحتاج عمومی وجود ندارد. در هر صنف و دسته ای روش خاصی با توجه به نوع کالا برای تست آن وجود دارد. به عنوان مثال در مواد فساد پذیر صرفا خریدار تا 24 ساعت زمان برای مرجوع کردن کالای خریداری شده دارد، در بورس لوازم برقی در صورت مخدوش شدن پلمپ یا تست در فروشگاه امکان مرجوعی وجود نخواهد داشت.

در سایت های فروشگاهی عمومی، معمولا در صورتی که کالا پس از رسیدن به دست مشتری آسیب دیده باشد یا جعبه و بسته بندی آن مخدوش، پاره یا … شده باشد، امکان مرجوعی آن وجود دارد. بسیاری از فروشگاه ها هنگام خرید حضوری و خرید آنلاین به منظور جلب رضایت مشتریان در مدت زمان مشخصی امکان مرجوعی کالای خریداری شده را فراهم می­آورند تا در صورتی که مشتری حس رضایت نداشته یا از خرید خود پشیمان گشته، بتواند تقاضای استرداد وجه پرداختی را داشته باشد.

روش های تست کالا

همانطور که گفته شد فراهم آوردن امکان تست کالا از مواردی است که فروشنده اجناس برای مشتریان خود مهیا نموده تا ایشان را در انتخاب و خریدی رضایت بخش یاری نمایند. در ادامه به معرفی انواع روش های تست کالا و اقلام مصرفی در صنوف مختلف می­پردازیم:

  • رستوران ها: رستوران ها برای معرفی محصولات خود عموما از منو های تشریحی( توضیحی از مواد تشکیل دهنده غذا را به همراه دارند) به همراه تصاویری از آن غذا ارائه می­دهند. در برخی رستوران ها تکه های کوچکی از غذا را در سینی سرو برای عموم مشتریان قرار می­دهند تا بر اساس طعم به انتخاب غذای خود بپردازند.
  • فروشگاه مواد غذایی: فروشگاه های مواد غذایی خوراکی ها و مواد غذایی پلمپ شده را عموما با معرفی برند عرضه می­کنند و امکان تست این اقلام وجود ندارد.
  • لوازم خانگی: در فروشگاه های لوازم خانگی با توجه به وجود گارانتی و ضمانت نامه به همراه کالا محدودیت فک پلمپ برای تست ابزار و لوازم وجود دارد اما در مقابل شرکت سازنده با تضمین سلامت دستگاه و ارائه خدمات پس از فروش حس رضایت برای خریدار را فراهم می­کنند.
  • دکوراسیون: اکسسوری ها و لوازم تزئینی منزل نیز در مواقعی مستلزم شناخت و بررسی برای قرار گیری در جای مناسب هستند. در ادامه به معرفی روشهای تست فرش و تابلوفرش های دستباف در دکوراسیون منزل به عنوان یکی ابزار زیباسازی می­پردازیم.
  • طراحی و دیزاین داخلی: طراحان دکوراسیون داخلی عموما از اپلیکیشن ها و نرم افزار های طراحی با توجه به متراژ منزل و قرار گیری دیوارها به بررسی رنگ، کاغذ دیواری، پارتیشن ها و … می­پردازند و به این ترتیب پیش زمینه ای از طرح قابل اجرا به مشتری ارائه خواهند داد.
  • لوازم آرایشی و بهداشتی: شرکت های تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی در سال های اخیر جعبه های تیستر را به منظور بازاریابی و ارائه به نمایندگی ها در دستور کار خود قرار داده اند و این امکان را فراهم موده اند که مصرف کنندگان محصولات آرایشی پیش از خرید از کیفیت، رنگ و … محصول اطمینان حاصل کنند.
  • پوشاک: مطمئنا ملموس ترین روش تست پیش از خرید پرو کردن لباس است که برای همه مردم اتفاق افتاده است. سالیان سال است که فروشگاه ها امکان پرو لباس را برای مشتریان خود فراهم آورده اند تا پیش از پرداخت وجه از اندازه و تن خور لباس اطمینان حاصل کنند.

روش های مرجوعی کالا

پیش تر از دلایلی که می­تواند عمل مرجوع کردن کالا را قابل قبول قلمداد کند، صحبت کردیم. مرجوع شدن کالاها در بازار عموما به دلایلی از جمله شکستگی در بدنه کالای شکستنی، پارگی در کالای پارچه ای، مشکلات نقص عملکرد در کالای برقی( مانند سوختن یا روشن نشدن)، آسیب به بسته بندی کالای ارسالی، گذشتن تاریخ انقضا در مواد غذایی، فساد در محصولات غذایی و بهداشتی و … همه از دلایلی هستند که منجر به مرجوعی کالا خواهند شد.

در خرید حضوری کالا مرجوع کردن کالای خریداری شده به صورت حضوری قطعا انجام گرفته و در صورت خرید اینترنتی فروشگاه های آنلاین با تماس مستقیم با پشتیبان سایت و صحت سنجی ادعا امکان پس دادن خرید را صورت می­دهند.

روش های تست و مرجوعی فرش و تابلوفرش دستباف در گالری فرش ایران

گالری فرش ایران واقع در شهر اهواز خدمات بی­شماری را به منظور رفاه حال مشتریان در سراسر دنیا ارائه نموده است. این مجموعه با همت کارشناسان طراحی و دیزاین داخلی امکان پرو و تست چند محصول انتخابی مشتریان ارجمند را به همراه ارسال و نصب رایگان فراهم نموده است. این فروشگاه همچنین بستر مرجوعی فرش دستباف و تابلوفرش دستباف خریداری شده را در مدت زمان معین آماده ساخته و وجه پرداخت شده با ارائه رسید قابل عودت خواهد بود.

گالری فرش ایران واقع در شهر اهواز با معرفی روش های خرید حضوری و خرید آنلاین فرش و تابلوفرش دستباف مسیر رسیدن به این کالای نفیس را هموار نموده اند و در صورت عدم رضایت مشتریان گرامی از خرید خود امکان تعویض یا استرداد وجه پرداختی را برای عزیزان مهیا نموده است. لازم به ذکر است که این فروشگاه کلیه خدمات نصب، حمل و نقل و پرو تابلوفرش های انتخابی را کاملا رایگان در اختیار این عزیزان قرار می­دهد.