دانستنی های فرش و تابلوفرش دستباف, وبلاگ فرش ایران

مزد بافندگان فرش دستباف یک پنجم کار آنان هم نیست

مزد بافندگان فرش دستباف یک پنجم کار آنان هم نیست

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی برادران، شامگاه یکشنبه در مراسم تجلیل از نام‌آوران فرش دستباف کشور اظهار داشت: فرش ماشینی ایران در سطح جهانی شناخته شده است و این موفقیت نتیجه تلاش فعالان این حوزه و بازرگانان فرش است.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه ما وارث هنر ارزشمند فرش دستباف هستیم، افزود: بسیاری از صنایع موجود در کشور به نوعی مدیون فرش دستباف هستند.

برادران بیان کرد: توسعه فرش دستباف در اولویت قرار دارد و در این راستا طرح‌های خوبی تدوین و در حال پیگیری است.

وی اضافه کرد: فرش دستباف ما باید دارای شناسنامه باشد، در غیر این صورت این صنعت هویت خود را از دست خواهد داد.

گالری فرش ایران مفتخر است تا تمامی محصولات خود از جمله فرش ها و تابلوفرش های دستباف را به صورت نقد و اقساط، تقدیم به هم میهنان عزیز کند. جهت دریافت مشاوره ی رایگان تلفنی و حضوری و آشنایی بیشتر با این مجموعه به صفحه ی درباره‌ ما مراجعه نمایید.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تقدیر از بافندگان فرش دستباف گفت: این افراد از مؤثرترین و اصلی‌ترین عوامل پیشبرد این هنر در کشور هستند.

برادران ادامه داد: مزد بافندگان فرش دستباف در حال حاضر حتی به یک پنجم ارزش واقعی کار آنها هم نمی‌رسد.

وی با تجلیل از هنر بافندگان فرش دستباف افزود: این افراد هنرمندانی هستند که با دستان و هنر خود بهترین آثار را خلق می‌کنند و نباید آنها را انسان‌های ضعیفی تصور کرد که در خانه مشغول به فعالیت هستند.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: جایگاه بافندگان فرش دستباف باید تقویت شود و اقدامات لازم برای حل مشکلات این قشر باید انجام شود.

برادران در ادامه اظهار داشت: ساختار مرکز ملی فرش یکی از دغدغه‌های رئیس جمهور شهید بود و در حال حاضر این ساختار تثبیت شده و زیرمجموعه وزارت صمت قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *