وبلاگ فرش ایران, دانستنی های فرش و تابلوفرش دستباف

رونمایی از فرش منحصر به فرد با طرح ایران باستان

به گزارش خبرنگار مهر، نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته از ۲۳ بهمن آغاز شده و تا ۲۶ بهمن ادامه دارد. در حاشیه این نمایشگاه، در غرفه شهرستان رفسنجان، فرشی منحصر به فرد رونمایی شد.

حسن حسینی، مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان رفسنجان، بیان کرد که در این شهرستان خاندانی قالیباف زندگی می‌کنند که چند نسل به این هنر مشغول بوده‌اند. یکی از اعضای این خاندان به نام حسین ابوالهادی، در سال‌های اخیر افتخارات زیادی در حوزه صنایع دستی و فرش کسب کرده است، از جمله بافت ریزباف‌ترین فرش جهان، فرش دو رو و فرش مشاهیر.

گالری فرش ایران مفتخر است تا تمامی محصولات خود از جمله فرش ها و تابلوفرش های دستباف را به صورت نقد و اقساط، تقدیم به هم میهنان عزیز کند. جهت دریافت مشاوره ی رایگان تلفنی و حضوری و آشنایی بیشتر با این مجموعه به صفحه ی درباره‌ ما مراجعه نمایید.

حسینی توضیح داد که طراحی قالی برگرفته از اندیشه هنرمندی فرضی در دوران هخامنشیان است. در این خاندان، عبدالرضا ابوالهادی در دو سه سال گذشته فرشی به نام مانانیک را طراحی کرده و زینت و مرتضی ابوالهادی آن را بافته‌اند. این فرش با ابعاد ۳ در ۴ متر مربع در نمایشگاه گردشگری رونمایی شد.

نخ چله این فرش از پنبه، خامه آن از مرینوس و در ۷۷ رنگ به مدت ۳۳ ماه بافته شده است. نقش این فرش برگرفته از طرح‌های هخامنشی است و در وسط آن گل ۱۶ پر دولایه برگرفته از کاخ داریوش نقش بسته است.

همچنین، در این نمایشگاه از اپلیکیشن حوزه گردشگری شرکت‌های دانش بنیان مستقر در مرکز نوآوری شهید ستاری رفسنجان و پوستر رویداد ملی بسته‌بندی صنایع دستی و سوغات رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *