دانستنی های فرش و تابلوفرش دستباف, وبلاگ فرش ایران

بافت ۵۰۰ مترمربع فرش در خراسان جنوبی توسط عاشقان حسینی

موسی جوینده، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی، در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد که مردم خراسان جنوبی همواره در انجام کارهای خیر پیشگام بوده‌اند، حتی با وجود مشکلات اقتصادی ناشی از خشکسالی.

وی اشاره کرد که میزان کمک‌های مردم استان برای بازسازی عتبات عالیات همیشه بیشتر از تعهد مشخص شده بوده و این امر سخاوت و علاقه شدید مردم به اهل بیت (ع) را نشان می‌دهد.

جوینده افزود که یکی از طرح‌های اجرایی در استان برای کمک به بازسازی عتبات عالیات، بافت فرش دستباف توسط بانوان است. از ابتدای امسال تاکنون بانوان استان ۸۷ تخته فرش به متراژ ۵۰۰ مترمربع شامل انواع قالی و گلیم برای این منظور بافته‌اند.

گالری فرش ایران مفتخر است تا تمامی محصولات خود از جمله فرش ها و تابلوفرش های دستباف را به صورت نقد و اقساط، تقدیم به هم میهنان عزیز کند. جهت دریافت مشاوره ی رایگان تلفنی و حضوری و آشنایی بیشتر با این مجموعه به صفحه ی درباره‌ ما مراجعه نمایید.

وی ادامه داد که این فرش‌ها شامل ۵ تخته فرش ۱۲ متری، ۸ تخته فرش ۹ متری، ۴۰ تخته فرش شش متری، ۳۳ تخته در سایر سایزها و ۱۲ مترمربع گلیم بوده است. ارزش این فرش‌ها ۲ میلیارد و ۷۵ میلیون تومان بوده است.

جوینده تصریح کرد که این فرش‌ها در ۲۰۰ کارگاه قالیبافی با فعالیت و حضور بیش از ۱۰ هزار بانوی استان به‌صورت رایگان در شهرها، محله‌ها و روستاهای مختلف توسط عاشقان اهل بیت (ع) بافته شده است. تمامی وجه حاصل از فروش فرش‌ها برای پروژه‌های صحن عقیله بنی هاشم (ع) در کربلا و پروژه صحن امام محمد باقر (ع) در کاظمین با خرید مصالح ساختمانی از ایران هزینه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *