وبلاگ فرش ایران, دانستنی های فرش و تابلوفرش دستباف

ثبت جهانی فرش دوروی ابریشم خراسان شمالی در دست اقدام است

علی مستوفیان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، در گفت‌وگو با خبرنگار مهر تأکید کرد که برای ثبت آثار در فهرست میراث جهانی یونسکو نیاز به عزم استانی جدی است تا سهمیه کشوری را به‌دست آوریم.

مستوفیان بیان کرد که یکی از مهم‌ترین عوامل و شاخص‌های انتخاب مقاصد سفر، آثار ثبت‌شده در فهرست یونسکو است. او افزود که خراسان شمالی با ثبت کاروان‌سرای رباط قلی به‌عنوان یک اثر غیرمنقول در فهرست جهانی یونسکو می‌تواند به‌عنوان مقصد گردشگری مهمی انتخاب شود.

گالری فرش ایران مفتخر است تا تمامی محصولات خود از جمله فرش ها و تابلوفرش های دستباف را به صورت نقد و اقساط، تقدیم به هم میهنان عزیز کند. جهت دریافت مشاوره ی رایگان تلفنی و حضوری و آشنایی بیشتر با این مجموعه به صفحه ی درباره‌ ما مراجعه نمایید.


وی همچنین اشاره کرد که پرونده فنون و مهارت بافت قالی دوروی ترکمن در منطقه جرگلان که در فهرست ناملموس کشور نیز به ثبت رسیده است، برای ثبت در فهرست جهانی یونسکو پیشنهاد شده است. مستوفیان گفت که مکاتبات لازم با دستگاه‌های ذی‌ربط، جلسات با موزه فرش ایران، مستندسازی، حفاظت و استفاده از ظرفیت‌های نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی انجام شده و آمادگی برای ثبت جهانی این اثر اعلام شده است.

مستوفیان افزود که شهرستان رازوجرگلان خاستگاه فرش دوروی ترکمنی در کشور است و این فرش منحصربه‌فرد که طرف‌دارانی از اقصی نقاط کشور و جهان دارد، ظرفیت عظیمی برای توسعه گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *