وبلاگ فرش ایران, دانستنی های فرش و تابلوفرش دستباف

توسعه بازار فرش دستباف در دستور کار است!!!

توصعه بازار فرش دستباف در دستور کار است!!!

محمد مهدی برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر اهمیت شناسنامه‌دار کردن فرش دستباف ایرانی تأکید کرد و بیان داشت که بدون شناسنامه، این صنعت بی‌هویت خواهد بود. وی این موضوع را در مراسم تجلیل از نام‌آوران فرش دستباف کشور مطرح کرد و اظهار داشت که فرش ماشینی ایران به دلیل تلاش‌های فعالان و بازرگانان فرش، در جهان شناخته شده است.

اهمیت تاریخی و فرهنگی فرش دستباف

برادران با اشاره به میراث فاخر فرش دستباف در ایران، خاطرنشان کرد که بسیاری از صنایع کشور به نوعی وام‌دار این هنر هستند. وی تأکید کرد که توسعه فرش دستباف در دستور کار قرار دارد و طرح‌های خوبی در این زمینه در حال پیگیری است.

توصعه بازار فرش دستباف در دستور کار است!!!

تقدیر از بافندگان فرش دستباف

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، با تقدیر از بافندگان فرش دستباف به عنوان هنرمندان مؤثر در پیشبرد این هنر، بیان کرد که مزد این افراد به میزان واقعی کارشان نیست و باید جایگاه آنان تقویت شود. وی افزود که بافندگان فرش دستباف نباید به عنوان افرادی ضعیف تلقی شوند، بلکه باید هنر و دستان هنرمندشان به رسمیت شناخته شود.

گالری فرش ایران مفتخر است تا تمامی محصولات خود از جمله فرش ها و تابلوفرش های دستباف را به صورت نقد و اقساط، تقدیم به هم میهنان عزیز کند. جهت دریافت مشاوره ی رایگان تلفنی و حضوری و آشنایی بیشتر با این مجموعه به صفحه ی درباره‌ ما مراجعه نمایید.

توصعه بازار فرش دستباف در دستور کار است!!!

اقدامات برای حل مشکلات بافندگان

برادران تأکید کرد که برای حل مشکلات بافندگان فرش دستباف، باید اقدامات لازم صورت گیرد و جایگاه این افراد تقویت شود. وی همچنین به تثبیت ساختار مرکز ملی فرش اشاره کرد که دغدغه رئیس‌جمهور شهید بود و اکنون در زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.

اطلاعات بیشتر   دانستنی های فرش دستباف

این بیانات نشان‌دهنده اهمیت و توجه ویژه‌ای است که به صنعت فرش دستباف در ایران داده می‌شود و تلاش‌هایی که برای حفظ و توسعه این هنر فاخر صورت می‌گیرد. شناسنامه‌دار کردن فرش‌های دستباف می‌تواند به حفظ هویت و اصالت این هنر کمک کرده و بازارهای بین‌المللی را بیشتر به خود جذب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *