دانستنی های فرش و تابلوفرش دستباف, وبلاگ فرش ایران

مددجویان کمیته امداد اصفهان ۳۵۴ تخته فرش نفیس تولید کردند

کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان، در مصاحبه‌ای با خبرنگار مهر به مناسبت روز ملی فرش اظهار داشت که سال گذشته ۲۱۵۱ طرح اشتغالزایی در زمینه قالیبافی ایجاد و راه‌اندازی شده است. مددجویان هنرمند با بافت ۳۵۴ تخته فرش، هزار و ۵۹۳ متر مربع فرش تولید کرده‌اند. این میزان تولید در مقایسه با سال ۱۴۰۱ بیش از ۶۲ درصد افزایش یافته است.

زارع با اشاره به اینکه اکثر بافندگان فرش دستباف زنان مددجو و سرپرست خانوار هستند، بیان کرد که این زنان از نظر تأمین مواد اولیه، نظارت بر تولید فرش، و برگزاری کلاس‌های آموزشی دوره‌ای تحت نظارت مستقیم ۳۹ راهبر شغلی فعالیت می‌کنند.

گالری فرش ایران مفتخر است تا تمامی محصولات خود از جمله فرش ها و تابلوفرش های دستباف را به صورت نقد و اقساط، تقدیم به هم میهنان عزیز کند. جهت دریافت مشاوره ی رایگان تلفنی و حضوری و آشنایی بیشتر با این مجموعه به صفحه ی درباره‌ ما مراجعه نمایید.

وی افزود که در سال جاری تاکنون ۲۱ طرح تولید فرش راه‌اندازی شده است. او تأکید کرد که صنعت قالیبافی به عنوان میراث گذشتگان این استان به نسل امروز منتقل شده و می‌تواند به طور قابل توجهی به معیشت خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد کمک کند.

زارع همچنین بر توسعه مشاغل خانگی به عنوان یکی از اولویت‌های این نهاد برای خوداتکایی خانوارهای تحت حمایت تأکید کرد. او بیان کرد که بسیاری از مددجویان دارای استعداد و توانایی‌های نهفته‌ای هستند که با اندک سرمایه می‌توانند صاحب شغل مناسب شوند. برای این منظور، با شناسایی و استعدادسنجی مددجویان، دوره‌های آموزشی مختلفی با توجه به علاقه و استعداد آنها برگزار می‌شود تا مسیر اشتغال پایدار برای آنها فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *