دانستنی های فرش و تابلوفرش دستباف, وبلاگ فرش ایران

تحریم‌های خارجی و داخلی بازار فرش دستبافت را نابود کرد/ ۲۵ درصد از صادرات ما به آمریکاست!

عبدالله بهرامی در گفت‌وگو با خبر فوری درباره وضعیت صادرات فرش دستباف اظهار داشت که صادرات فرش به قدری کاهش یافته که دیگر حتی دلالان خارجی در این حوزه فعالیتی ندارند. وی افزود: در دهه هفتاد، میزان صادرات فرش دستباف ایران حدود یک میلیارد و دویست میلیون دلار بود، اما این رقم در دهه نود به چهارصد میلیون دلار کاهش یافت. از سال ۹۷ تاکنون، علاوه بر تحریم‌های خارجی، به دلیل مشکلات داخلی از جمله تعهدات ارزی، صادرات کشور به پنجاه میلیون دلار رسیده است.

گالری فرش ایران مفتخر است تا تمامی محصولات خود از جمله فرش ها و تابلوفرش های دستباف را به صورت نقد و اقساط، تقدیم به هم میهنان عزیز کند. جهت دریافت مشاوره ی رایگان تلفنی و حضوری و آشنایی بیشتر با این مجموعه به صفحه ی درباره‌ ما مراجعه نمایید.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های تولیدکنندگان فرش دستباف ایران با تاکید بر اینکه تحریم‌های داخلی و خارجی بازار فرش دستباف را به شدت تحت تاثیر قرار داده‌اند، افزود: به دلیل افزایش قیمت تمام شده و تورمی که ایجاد شده، بازار فرش دستباف در وضعیت بحرانی قرار دارد و بسیاری از مردم به خرید فرش ماشینی روی آورده‌اند زیرا توان مالی خرید فرش دستباف را ندارند. بهرامی ادامه داد: با توجه به تورم و کاهش درآمد خانوارها، فرش دستباف دیگر جزو اولویت‌های خرید خانواده‌ها نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *