وبلاگ فرش ایران, دانستنی های فرش و تابلوفرش دستباف

قیمت هر متر فرش دستباف ۹۰۰ دلار است!!!

با وجود کاهش صادرات فرش ایرانی در سال‌های اخیر و افزایش فعالیت رقبا در برخی بازارها، فرش‌های با کیفیت ایرانی همچنان با قیمت‌های بالایی معامله می‌شوند.

بر اساس داده‌های سازمان توسعه تجارت از سال ۱۳۹۹، قیمت فرش‌های ایرانی در بازار جهانی بر حسب متر مربع به دلار تعیین شده است که این قیمت‌ها طیفی گسترده را شامل می‌شود. این قیمت‌ها از متری ۲۰ دلار شروع می‌شود و در بالاترین حالت به متری ۹۰۰ دلار می‌رسد.

ارزان‌ترین فرش‌های ایرانی شامل فرش‌های دستباف تجاری همدان، آذربایجان و انواع فرش‌های تکه‌دوزی هستند که قیمت آنها در هر متر مربع ۲۰ دلار است. فرش‌های دستباف بته میر، جوشقان، میمه، خسروآباد و یزد پشمی نیز به قیمت هر متر مربع ۲۵ دلار عرضه می‌شوند.

گالری فرش ایران مفتخر است تا تمامی محصولات خود از جمله فرش ها و تابلوفرش های دستباف را به صورت نقد و اقساط، تقدیم به هم میهنان عزیز کند. جهت دریافت مشاوره ی رایگان تلفنی و حضوری و آشنایی بیشتر با این مجموعه به صفحه ی درباره‌ ما مراجعه نمایید.

در بازه قیمتی بعدی، فرش‌های دستباف ایرانی با قیمت هر متر مربع ۱۰۰ دلار قرار دارند. این فرش‌ها شامل فرش دستباف تبریز، هریس، شهربافت همدان، ساروق، جوزان، ملایر و کاشان و اردکان کرک هستند.

گران‌ترین فرش‌های ایرانی شامل فرش دستباف قم تمام ابریشم ۱۵ به بالا هستند که در هر متر مربع ۹۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده‌اند و به عنوان گران‌ترین فرش صادراتی ایران در بازار جهانی شناخته می‌شوند. پس از آن، فرش دستباف تبریز تمام ابریشم، فرش دستباف کاشان تمام ابریشم و فرش دستباف اصفهان و نائین تمام ابریشم قرار دارند که هر کدام به قیمت متری ۵۰۰ دلار عرضه می‌شوند.

همچنین، فرش دستباف تبریز ۶۰ رج به بالا با قیمت هر متر مربع ۴۰۰ دلار، فرش دستباف ترکمن تمام ابریشم با قیمت متری ۳۵۰ دلار و فرش دستباف اصفهان نیز با قیمت متری ۳۵۰ دلار در بازار جهانی عرضه می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *