وبلاگ فرش ایران, دانستنی های فرش و تابلوفرش دستباف

بررسی ۹ فرش فاخر دستبافت در موزه فرش

به گزارش خبرنگار مهر، اولین رویداد ملی گفتگوی فرش دستبافت ایران با هدف نقد و بررسی سبک‌های متفاوت و جدید از روزهای ۷ تا ۱۰ خرداد از ساعت ۹ تا ۱۹ در موزه فرش ایران برگزار می‌شود. در نشست خبری این رویداد، محمدرضا رشتی زاده، مدیر مرجع صدور شناسنامه فرش دستبافت، بیان کرد که این رویداد به منظور معرفی و ارتقای فرش‌های دستبافت معاصر ایرانی و فراهم کردن بستری برای گفتگو و نقد آثار هنرمندان شکل گرفته است. وی اشاره کرد که در این رویداد تولیدکنندگان فرش‌های دستبافت نوین آثار خود را ارائه می‌کنند و منتقدان درباره چرایی و چگونگی این آثار صحبت خواهند کرد.

رشتی زاده تاکید کرد که بازارهای جهانی به‌ویژه در زمینه فرش‌های هنری و پاکستانی پیشرفت کرده‌اند و نیاز است که هنرمندان ایرانی به دنیا معرفی شوند. وی ابراز امیدواری کرد که این رویداد شهامت تولیدکنندگان را برای خلق فرش‌های جدید افزایش دهد و به مصرف‌کنندگان امکان دهد تفاوت‌های فرش‌های دستبافت را بهتر بشناسند.

گالری فرش ایران مفتخر است تا تمامی محصولات خود از جمله فرش ها و تابلوفرش های دستباف را به صورت نقد و اقساط، تقدیم به هم میهنان عزیز کند. جهت دریافت مشاوره ی رایگان تلفنی و حضوری و آشنایی بیشتر با این مجموعه به صفحه ی درباره‌ ما مراجعه نمایید.

زهرا شوندی، مدیر اجرایی مرکز جامع صدور شناسنامه فرش دستبافت، نیز درباره شناسنامه‌های طراحی شده برای فرش‌ها گفت که این شناسنامه‌ها شامل اطلاعاتی درباره بافنده، طراح و زمان تولید فرش هستند و کمک می‌کنند که مصرف‌کنندگان اطمینان بیشتری درباره خرید خود داشته باشند. وی افزود که این شناسنامه‌ها اصالت فرش‌ها را تضمین می‌کنند و در نمایشگاه ارائه می‌شوند.

محمدجواد اینانلو، مدیر موزه فرش ایران، نیز در این نشست گفت که نگاه صرف به فرش به عنوان یک کالای خانگی اشتباه است و فرش‌ها باید به عنوان آثار هنری و فرهنگی دیده شوند. وی تاکید کرد که موزه فرش ایران به عنوان غنی‌ترین موزه فرش دنیا، وظیفه نگهداری و شناسایی آثار فاخر را دارد و این رویداد می‌تواند به ارتقای آگاهی و دانش درباره فرش‌های دستبافت ایرانی کمک کند.

این رویداد با هدف ارتقای ارزش و منزلت فرش‌های دستبافت ایرانی و فراهم کردن بستری برای گفتگو و نقد سازنده آثار هنری در این حوزه برگزار می‌شود و می‌تواند به معرفی بهتر این هنر به جامعه جهانی کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *