دانستنی های فرش و تابلوفرش دستباف, وبلاگ فرش ایران

نمایشگاه ابراهیم حقیقی به اعتماد رسید/ رهایی شورانگیز خط‌ فارسی

نمایشگاه «خط‌نگاره‌ها در فرش» که شامل آثار ابراهیم حقیقی است، نمودی از تلفیق هنر کهن فرشبافی با گرافیک مدرن و خوشنویسی نوآورانه است. این نمایشگاه به نمایش ۲۱ فرش دستباف می‌پردازد که در طی ۷ سال با همکاری کارگاه‌ها و بافندگان از شهرهای مختلف ایران نظیر اراک، تبریز، رشت، تهران و رفسنجان به وجود آمده‌اند. حقیقی در این آثار، با استفاده از خط‌نگاره‌ها و اشعار، ترکیبی منحصر به فرد و شورانگیز از هنر و ادبیات را به نمایش گذاشته است.

جزئیات نمایشگاه
این نمایشگاه که تا هشتم خرداد ماه در گالری اعتماد به نشانی میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، بن‌بست شیرودی، پلاک ۲۵ ادامه دارد، نمایانگر تلاش حقیقی برای ترکیب دو عنصر قدیمی و جدید، فرش و ادبیات نو، خوشنویسی و گرافیک است. این ترکیب هنری با استفاده از خط‌نگاری‌های متنوع، آثار او را به شکل بصری و مفهومی غنی کرده است.

گالری فرش ایران مفتخر است تا تمامی محصولات خود از جمله فرش ها و تابلوفرش های دستباف را به صورت نقد و اقساط، تقدیم به هم میهنان عزیز کند. جهت دریافت مشاوره ی رایگان تلفنی و حضوری و آشنایی بیشتر با این مجموعه به صفحه ی درباره‌ ما مراجعه نمایید.

بیان امیر سقراطی در استیتمنت نمایشگاه
امیر سقراطی در استیتمنت این نمایشگاه به ویژگی‌های خاص آثار حقیقی اشاره کرده و نوشته است:

فرش به عنوان نماد دقت، تأمل و صبوری است که زمان در خلق آن نقشی نیرومند ایفا می‌کند.
خط‌نگاری‌های متنوع حقیقی در فرش‌ها نمایانگر دقت و صبوری هنرمند در تکوین و تکامل خط فارسی است.
آثار او نمایی از تغزل و کرشمه هنر خوشنویسی و رهایی ادبیات نو از قیود قدیم را به نمایش می‌گذارد.
فرش‌های او با ترکیب شور و حرکت و سیلانی تازه، هنری نو از بستر فرهنگی ایران کهن به نمایش می‌گذارد.
این نمایشگاه فرصتی برای مشاهده ترکیب هنر کهن فرشبافی با ادبیات و گرافیک مدرن، و نیز بررسی تأثیر صبوری و دقت هنرمند در خلق آثار هنری است. بازدید از این نمایشگاه می‌تواند تجربه‌ای غنی و الهام‌بخش برای علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی و فرهنگ ایرانی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *