وبلاگ فرش ایران

طرح تعویض تابلو و فرش‌های دستباف کهنه با نو

تعویض تابلو و فرش‌های دستباف کهنه با نو

فروشگاه ها برای ایجاد همدلی بیشتر با مشتریان یا دنبال کنندگان خود اقدام به ارائه طرح های مختلفی می­کنند. فروش های اقساطی، فروش شرایطی، طرح های نصب و پرو، امکان تعویض، ارسال رایگان و در نهایت طرح تعویض فرش های دستباف کهنه با فرش های نو، نمونه ای از این اقدامات است. فرش های دستباف ارزش اقتصادی بسیار بالایی دارند و افراد بسیاری علاقه به داشتن کلکسیونی از طرح ها و نقشه های مختلف از فرش های دستباف دارند.

بسیاری از افراد تمایل به خرید فرش های دستباف کهنه یا در اصطلاح پا خورده دارند در مقابل نیز گروهی ترجیح می­دهند از فرش های دستباف نو در دکوراسیون خود استفاده کنند. طرح های خاص کلکسیونی یا عتیقه در موزه های داخل و خارج از کشور طرفداران زیادی دارد. این طرح های خاص که مانند فرش بهارستان صدها یا هزاران سال از زمان بافت آن می­گذرد، هر چه سن آن ها بیشتر شود، ارزش اقتصادی و معنوی بالاتری خواهند داشت.

اما فرش دستباف کهنه به چه فرشی اطلاق می­شود؟

تعویض تابلو و فرش‌های دستباف کهنه با نو

فرش کهنه فرشی است که از زمان بافت آن مدتی گذشته در در معرض استفاده قرار می­گیرد. اما در برخی موارد فرش های دستباف پیش از استفاده در انبار یا مسیر انتقال دچار آسیب هایی می­شوند که این فرش های دستباف در گروه فرش های کهنه قرار می­گیرند. معمولا فرش های کهنه به دلیل پاخوری زیاد پرزهای آن کوبیده شده و دچار بیرون زدگی نخ ها خواهند شد، از طرفی نیز رفت و آمد زیاد روی این فرش بین ردیف های آن فاصله خواهد انداخت که همین دو از نشانه های کهنه شدن فرش هستند.

اطلاعات بیشتر   صادرات 50 میلیون دلاری فرش دستباف در سال 1403

طرح تعویض تابلو و فرش‌های دستباف کهنه با نو

چه مواردی در پایین آمدن قیمت فرش های دستباف کهنه موثر هستند؟

وجود پارگی، بیدزدگی، سفیدک زدن، پارگی نخ چله، لکه های مواد غذایی و رنگ ها، پارگی ریشه ها و … از مواردی هستند که به فرش دستباف آسیب وارد می­کنند. همین موارد در صورتی که امکان ترمیم و رفو را سلب کنند، ارزش اقتصادی و قیمت فرش دستباف را تا حدود زیادی پایین خواهند آورد. اما در صورتی که این مشکلات و آسیب ها قابل حل و ترمیم باشند، این افت قیمت خیلی قابل توجه و زیاد نخواهد بود.

طرح تعویض فرش دستباف کهنه با فرش دستباف نو چیست؟

با توجه به معرفی فرش های کهنه و دانستن اینکه فرش های استفاده نشده نو تلقی می­شوند، همچنین با عنوان کردن اینکه برخی افراد نسبت به استفاد از فرش های نو تمایل دارند و از فرش های کهنه بیزاری می­جویند، طرح های تعویض فرش های دستباف کهنه با فرش های دستباف نو ایجاد شد تا بستر اینکه این عزیزان به موارد دلخواه خود برسند، فراهم شود. در بسیاری موارد این تعویض ها به دلیل تغییر دکوراسیون یا اجبارا نیز صورت می­پذیرد.

طرح تعویض فرش دستباف کهنه با فرش دستباف نو در فرش ایران اهواز

طرح تعویض فرش دستباف کهنه با فرش دستباف نو در فرش ایران اهواز

طرح تعویض فرش دستباف کهنه با فرش دستباف نو در فرش ایران اهواز

گالری فرش ایران در اهواز نیز به منظور افزایش همدلی و رفاه حال مشتریان خود اقدام به عرضه طرح تعویض فرش های دستباف کهنه با فرش های دستباف نو نموده است. این فروشگاه نمونه های فرش دستباف کهنه را با بالاترین قیمت خریداری وبا منصفانه ترین قیمت اقدام به تعویض این فرش های دستباف خواهد کرد.

اطلاعات بیشتر   فرش های ریزبافت دستباف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *